Zaufanie i zawierzenie

Zobacz video

Napisy w twoim języku zamieszczone są w opcjach odtwarzacza YouTube.

Przeczytaj

Zaufanie i zawierzenie.

W: Zastanawiam się, dlaczego nie każdy człowiek dostaje tyle samo łaski od Boga. Dlaczego jeden dostaje więcej, a drugi mniej? To wydaje się trochę niesprawiedliwe.

T: Kiedyś dziwiłam się, że Pan Bóg nie udziela równej chwały w Niebie wszystkim wybranym i obawiałam się, że nie wszyscy będą szczęśliwi. Wtedy moja siostra Paulina poleciła mi pójść poszukać dużej szklanki i postawić ją obok mojego maleńkiego naparstka, następnie napełnić oba naczynia wodą, a w końcu zapytała mnie, które z nich jest pełniejsze. Odpowiedziałam, że oba są tak pełne, iż niemożliwością jest nalać w nie więcej wody, ponieważ nie zdołałyby jej w sobie pomieścić. Wtedy zrozumiałam, że Bóg daje swoim wybranym tyle chwały, ile oni są w stanie znieść, i tak oto ostatni nie będzie miał czego zazdrościć pierwszemu.

W: Skąd będę mieć pewność, że ja również otrzymuję Bożą łaskę? Patrząc na ludzi wokół siebie mam wrażenie że Bóg czasem o mnie zapomina. Zwłaszcza że czuję się raczej polnym kwiatkiem, a nie piękną kwitnącą różą w ogrodzie.

T: Zaufaj Bogu. Ludzie często mówią, że nie mają w sobie wystarczająco dużo siły na to, by w pełni ofiarować się Bogu. Tymczasem On nigdy nie odmawia zesłania pierwszej łaski, która daje odwagę do działania, a następnie wzmacnia serce w dążeniu do zwycięstwa.

W: Boję się, że nie rozpoznam Bożej Łaski gdy ją otrzymam. Trudno odsuwać od siebie te myśli o zwątpieniu

T: Jestem pewna, że Bóg użyczy ci łaski, i nie powinnaś wątpić, że będzie inaczej. Trwaj stale w tej ufności. Niemożliwe, żeby Bóg nie odpowiedział na twoje zaufanie, bo On zawsze mierzy swoją hojność naszą ufnością. Choć przyznaję, że ludzka ufność jest bardzo słaba

i czasem łatwo jest zgubić drogę.

W: Mogąc wskazywać innym drogę do Boga czujesz się w jakiś sposób wybrana?

T: Nie, przecież nie o to chodzi. Bóg może posłużyć się kimkolwiek, tobą, mną. Najważniejsze jest to, żeby Jego królestwo umacniało się w nas. Płomień tej wiary niekoniecznie musi pochodzić z dużego ogniska. Czasem wystarczy mała, niepozorna zapałka aby taki ogień zapłoną. Taką moc mają modlitwy małej duszy, która działa

w ukryciu. Nikt jej nie widzi, jednak jej działania przynoszą bardzo dużo łask.

This post is also available in: English (angielski) Español (hiszpański)


Aktualności