Modlitwa

Zobacz video

Napisy w twoim języku zamieszczone są w opcjach odtwarzacza YouTube.

Przeczytaj

Modlitwa

 

W: Czym jest modlitwa? Każdy mówi, żeby się modlić, ale tak właściwie… co to znaczy?

T: Dla mnie modlitwa jest skierowaniem serca ku Niebu, wyrazem wdzięczności i miłości za wszystko. To coś wielkiego, co wzmacnia moją duszę i jednoczy mnie z Jezusem.

W: Naprawdę trzeba klepać różaniec i powtarzać wciąż te same słowa?

T: Nie, absolutnie! Aby zostać wysłuchanym, nie trzeba koniecznie odczytywać z książki pięknej formułki, ułożonej na daną okoliczność.

W: No dobra, powiedzmy że tak jest. Ale co trzeba zrobić, żeby zostać wysłuchanym?

T: Nie wyszukuję pięknych modlitw w książkach, od tego aż głowa mnie boli. Na dodatek zwykle jedna modlitwa jest ładniejsza od drugiej, więc co wybrać? Wiem, że nie zdołam odmawiać wszystkich, a nie wiedząc, którą z nich wybrać, postępuję jak dziecko, które nie potrafi czytać: mówię Panu Bogu po prostu, co chcę Mu powiedzieć, nie siląc się na piękne zdania, a On mnie zawsze zrozumie.

W: Lepiej się modlić samemu czy z kimś? Pamiętam, że gdy byłem dzieckiem, to pacierz odmawiałem razem z rodzicami.

T: To bardzo dobre pytanie. Jezus obiecał być pośród tych, którzy się zbierają w imię Jego. Dlatego tak ważna jest dla mnie modlitwa z moimi siostrami. Gdy zostaję sama, tylko nie mów tego nikomu, odmawianie różańca kosztuje mnie więcej, niż czyny pokutne… Czuję, że tak źle go odmawiam! Muszę bardzo się natrudzić, żeby rozmyślać

o tajemnicach różańcowych, nie mogę skupić myśli… Długi czas smuciłam się tym brakiem pobożności, który mnie zadziwiał, bo tak bardzo kocham Najświętszą Pannę, że powinnam

z łatwością odmawiać ku Jej czci modlitwy, tak Jej miłe. Teraz już mniej się martwię, myślę, że skoro Królowa Nieba jest moją Matką, jest zadowolona, widząc moją dobrą wolę. Możesz się modlić sam, albo z kimś. Najważniejsze jest to, żebyś po prostu rozmawiał z Bogiem. Bez skomplikowanych słów, utartych formułek. On na pewno będzie wiedział o co ci chodzi.


Aktualności