Nadzieja w Bożym Miłosierdziu

Zobacz video

Napisy w twoim języku zamieszczone są w opcjach odtwarzacza YouTube.

Przeczytaj

Nadzieja w Bożym Miłosierdziu.

W: Na czym polega Boże Miłosierdzie? Często słyszę te słowa w kościele, ale jakoś nie do końca je rozumiem.

T: Zobacz słońce oświeca równocześnie wysokie drzewa i każdy mały kwiatek, tak jak gdyby ten był tylko jeden jedyny na całej ziemi. Tak samo nasz Pan troszczy się o każdego z nas i jak w przyrodzie następstwo pór roku sprawia, że w oznaczonym dniu może zakwitnąć najdrobniejsza stokrotka, podobnie wszystko zgodne jest z dobrem każdej osoby. To jedna z moich ulubionych metafor.

W: Skąd bierzesz pewność tego, że tak rzeczywiście jest? Wiara w Boga nie jest sprawą łatwą. Wydaje mi się, że moja wiara jest bardzo mała…..

T: Ten, którego serce czuwa podczas snu dał mi zrozumieć, że dla tych, których wiara jest jako ziarno gorczycy, sprawi cuda i góry przeniesie, aby tę małą wiarę umocnić ale dla swych zaufanych przyjaciół, dla swej Matki, nie czynił cudów, zanim nie wypróbował ich wiary.

W: Znam przypowieść o ziarnku gorczycy. Wiem, że jest ono bardzo małe. Zastanawiam się, jakie łaski my otrzymujemy, choć nasza wiara jest mniejsza niż to ziarnko. W każdym razie moja na pewno.

T: Zdaje mi się, że gdyby wszyscy ludzie otrzymali takie łaski jak ja, nikt nie obawiałby się Dobrego Boga, ale kochano by Go do szaleństwa, i z miłości, a nie z bojaźni, nikt nie chciałby Go zasmucić. Zdaję sobie jednak sprawę, że wszystkie osoby nie mogą być do siebie podobne. Trzeba, aby każdy był sobą bo w ten sposób odkrywamy Boga, który jest bogaty w swojej doskonałości. Mnie obdarzył On swoim nieskończonym miłosierdziem, w świetle którego rozważam i adoruję Jego doskonałość. Jaka to radość pomyśleć, że Dobry Bóg jest sprawiedliwy, to znaczy, że zważa na nasze słabości, że doskonale zna kruchość naszej natury i z dobrocią przebacza popełnione przez nas winy. I czego wtedy mogę się obawiać? Niczego.

This post is also available in: English (angielski) Español (hiszpański)


Aktualności