Wiceprowincja Majella, Indie

Zobacz video

Napisy w twoim języku zamieszczone są w opcjach odtwarzacza YouTube.

Przeczytaj

Wiceprowincja Majella, Indie

Na misję redemptorystów w Indiach składają się trzy miejsca, mianowicie: Maharashtra, Goa oraz Mangalore (w Karnataka). Każde miejsce charakteryzuje się okazałą kulturą, bogatymi tradycjami oraz różnymi językami.

Zgromadzenie Najświętszego Odkupiciela założone przez św. Alfonsa Liguori  w 1732 roku, popularnie nazywane jako redemptoryści, działa w ponad 80 krajach na całym świecie. Wiceprowincja Majella rozciągnięta jest wzdłuż zachodniego wybrzeża Indii. Pracujemy w wielu językach: angielskim, hindi, marathi, konkani oraz kannada. Jako że pracujemy zarówno w miejskim jak i wiejskim środowisku, nasz apostolat różni się w zależności od miejsca posługi.

Jako synowie św. Alfonsa jesteśmy wezwani, by głosić Dobrą Nowinę najbardziej opuszczonym i ubogim. Czynimy to poprzez rekolekcje parafialne oraz misje. Docieramy również do młodych ludzi na uniwersytetach oraz w szkołach poprzez programy rozwoju osobowości, programy orientacyjne oraz doradztwo. Jesteśmy również włączeni w duszpasterstwo socjalne, które dociera do migrantów oraz dzieci z niepełnosprawnościami. Jedną z ważniejszych misji wiceprowincji Majella jest to, że troszczymy się o stworzenie poprzez projekty ekologiczne, takie jak zarządzanie działem wód czy promowanie organicznych upraw.

Psalm 130,7 mówi: „U Niego jest obfite Odkupienie”. Pracujemy i modlimy się, by każdy mógł zaznać doświadczenia tego obfitego Odkupienia choćby przez samo to, co my tu wykonujemy.

Tłumaczenie: Dominik Król CSsR

Oto nasze działalności: DUSZPASTERSTWO MŁODYCH; PARAFIE, MISJE, REKOLEKCJE; SZKOŁA OTWARTA DLA DZIECI ZMARGINALIZOWANYCH; WYJŚCIE NAPRZECIW POTRZEBOM SOCJALNYM; PARTNERSTWO I WSPÓŁPRACA; DOKUMENTACJA I WPROWADZANIE DANYCH; opieka duchowa, rozwijanie zdolności, doradztwo, budowanie świadomości, rozwój osobisty oraz wiele innych programów; Festiwale kulturalne, edukacja, ekologia: projekty działu wód, ekologia: ogród w 100% organiczny.

This post is also available in: English (angielski) Español (hiszpański)


Aktualności