Misja redemptorystów w Ghanie

Zobacz video

Napisy w twoim języku zamieszczone są w opcjach odtwarzacza YouTube.

Przeczytaj

Misja redemptorystów w Ghanie

[w lokalnym języku]: Dzieci, uśmiechnijcie się!

Michael Adu Obeng: Copiosa apud eum redemptio. Nazywam się Michael Adu Obeng, jestem klerykiem ze Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela, redemptorystą z misji w Ghanie. Witam was w naszej skromnej kaplicy. Święty Alfons w swoich dziełach stawiał wielki nacisk na nasz charyzmat, któremu każdy redemptorysta powinien być oddany i w którym powinien uczestniczyć. Jako kleryk jestem zaproszony, aby wejść w ten charyzmat, to znaczy budować moją duchowość.

[śpiew w języku łacińskim]: Przed tak wielkim Sakramentem upadajmy wszyscy wraz. Niech przed Nowym Testamentem starych praw ustąpi czas. Co dla zmysłów niepojęte, niech dopełni wiara w nas.

Orlando Téllez: Witam wszystkich. Nazywam się Orlando Téllez, jestem kapłanem redemptorystą z Prowincji Bogotá. Jestem szczęśliwy mogąc pracować tu na misji w Ghanie, na kontynencie afrykańskim. Obecnie przebywam z redemptorystami odbywającymi formację w domu studentatu i postulatu. To bardzo przyjemne doświadczenie. Zapraszam wszystkich współbraci do przybycia tutaj, by służyć Bogu poprzez ten rodzaj doświadczeń. Niech Bóg wam wszystkim błogosławi.

Peter Francis Agnes Oteng: On chce, byśmy coś zachowali, ponieważ my już jesteśmy obdarowani. Niech Jezus Chrystus podtrzymuje w nas swoje dzieło. Pomóż nam lepiej rozumieć tajemnicę zbawienia, abyśmy posiedli trwałą zdolność widzenia. Teraz, wszystkie oczy skierowane są ku Jerozolimie. Niech Bóg pomaga nam w tym Wielkim Tygodniu i zapewni nam owocną celebracją, przez Chrystusa, Pana naszego.

Nelson Fabián Dimaté Ocampo: Jestem ojciec Nelson Fabián Dimaté Ocampo, mam 28 lat i jestem misjonarzem redemptorystą z Prowincji Bogotá. Cztery miesiące temu otrzymałem święcenia prezbiteratu. Obecnie znajduje się tutaj pracując na misji w Ghanie. Swoją formację rozpocząłem 23 stycznia 2011 roku z 21 innymi braćmi – jednak wszyscy oni odeszli. Jestem jedynym, który wytrwał. Z pomocą łaski Bożej, czuje się entuzjastycznie zachęcony, aby iść naprzód i rozpocząć ten nowy etap mojego życia.

Znajduje się teraz na misji w Ghanie, w domu bł. Kacpra Stanggassingera. Na początku tego Wielkiego Tygodnia chciałbym podzielic się z wami tą refleksją, abyście mogli rozpocząć pasyjną drogę z naszym Panem. W ten sposób będziemy mogli wzmocnić naszą wiarę i w tę Niedzielę Palmową będziemy zdolni by otworzyć nasze serca tak, by Chrystus mógł wkroczyć w nasze życie, abyśmy przyjęli go jako króla, jako Syna Bożego, który zawsze gdy przychodzi do naszego serca, daje nam siłę, bogactwo i błogosławieństwo na każdy czas. W ten sposób, gdy jest On w naszym życiu, w naszym sercu, również my możemy błogosławić, pomagać i solidarnie być dla innych. Oby ten pierwszy dzień, ta Niedziela Palmowa była okazją do otwarcia naszego serca i przyjęcia tego Króla, który przychodzi pokornie, tego Króla, który przychodzi oddać wszystko z miłości do ludzkości. Niech Bóg was błogosławi!

Orlando Téllez: Jest rok 2021. Pracuje już tu w Ghanie od 3 lat i jest to bardzo przyjemne doświadczenie, szczególnie dzisiaj w dniu, w którym przeżywamy święto św. Klemensa Hofbauera, który dla naszego Zgromadzenia był przykładem życia, bardzo szczególnym świadkiem, który jest tu obecny i swoim życiem niejako daje projekt dla życia każdego redemptorysty. Tę wiadomość z misji w Ghanie adresuję przede wszystkim do moich zakonnych współbraci, którzy razem z Matką Nieustającej Pomocy podążają za Chrystusem, próbują za Nim podążać – nie z daleka, a z tak bliska, jak to tylko możliwe, jak Maryja oraz oczywiście apostołowie. Niech Bóg błogosławi naszemu Zgromadzeniu i tej misji. Jestem teraz w domu postulatu oraz studentatu w naszej misji w Ghanie. Z tego miejsca możemy wzywać imienia Boga, by za wstawiennictwem św. Klemensa obdarzył nas łaską wytrwałości w Zgromadzeniu. Niech Bóg was wszystkich błogosławi.

Autorzy: Redemptoryści z misji w Ghanie

Tłumaczenie: Dominik Król CSsR

This post is also available in: English (angielski) Español (hiszpański)


Aktualności