Kim jestem?

Zobacz video

Napisy w twoim języku zamieszczone są w opcjach odtwarzacza YouTube.

Przeczytaj

Kim jestem? Moje miejsce w świecie, moja wartość, po co jestem, sens życia. Skąd wychodzę i dokąd zmierzam? Celowość życia, wartość w oczach Boga. Czy jestem częścią jakiegoś planu? Cel świętości.

 

T – Teresa

W – Wątpiący/a

W: Czasem zastanawiam się, kim ja właściwie jestem. Człowiekiem, to jasne. Ale czy ja to tylko ciało i trochę myśli?

T: Bóg obdarzył cię czymś więcej, niż tylko ciałem. Masz nieśmiertelną duszę, która odróżnia cię od innych stworzeń.

W: A czy moje życie ma w ogóle jakiś sens? Jest nie tylko krótkie, ale także kruche.

W porównaniu do trwania całego wszechświata, moje życie jest niczym iskra – zapala się

i niemal od razu znika. Nie mówiąc o tym, że Bóg ma na głowie kilka miliardów ludzi. Czym wobec tego jest jedno moje istnienie?

T: Pamiętaj, że Bóg jest wszechmocny. Nie ma dla Niego rzeczy niemożliwych – wszystko wie i nad wszystkim czuwa. Każdy włos na twojej głowie jest policzony. Twoja przeszłość, teraźniejszość oraz przyszłość leży w rękach Boga. Wystarczy to przyjąć i uwierzyć w Jego działanie.

W: Powiedzmy, że w to wierzę. Tylko jeszcze coś mnie niepokoi. Jaki jest w tym wszystkim sens? Żyję, wierzę i tak dalej. Ale właściwie, po co to wszystko? Do czego w ten sposób dojdę? Po co zostałem stworzony?

T: Celem naszego życia jest świętość. Osiągniemy ją poprzez modlitwę, wiarę i ufność w Boży Plan. Jezus Chrystus powiedział „Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem”. Jeśli obierzesz te słowa za swoje motto w życiu, przezwyciężysz zwątpienia, które wkradną się do twojego serca i łatwiej pokonasz własne ograniczenia.

 

This post is also available in: English (angielski) Español (hiszpański)


Aktualności